Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 19.03.2018r. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2012

 

Loading ....

W połowie wypełnione wiernymi trybuny miejskiego stadionu, 26 pocztów sztandarowych, Orkiestra Dęta OSP Mszana Dolna, Chór Męski im. ks. Józefa Hajduka z parafii św. Michała Archanioła, przedstawiciele Samorządów miasta i gminy Mszana Dolna, a także Starostwa Powiatowego w Limanowej - w Mszanie Dolnej, jak co roku 3 maja przy polowym ołtarzu na płycie piłkarskiego boiska zgromadzili się na wspólnym dziękczynieniu za wolną i niepodległą Ojczyznę mieszkańcy miasta i gminy Mszana Dolna.

 

Loading ....

 

221 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja i uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski miała bardzo uroczysty charakter - na pół godziny przed planowaną na stadionie Mszą św. spod Domu Strażaka wyruszył barwny orszak na czele którego w rytm skocznego marsza defilowała Orkiestra Dęta OSP pod batutą swojego dyrygenta Piotra Rataja.

 

Loading ....

 

Za muzykami i oddziałami strażaków - ochotników z miasta i mszańskiej gminy, wielobarwne stroje sztanadrowych pocztów - strażacy z miejscowości mszańskiej gminy, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i średnich w regionalnych strojach, rzemieślnicy, piłkarze KS.Turbacz, harcerze Gorczańskiego Hufca ZHP, wychowankowie MOW-u im.ks. Karola Wojtyły, a także niezawodni jak zawsze weterani II wojny światowej w swoich zielonych, wojskowych mundurach. Nie zabrakło oczywiście pocztu ze sztandarem Miasta Mszana Dolna - płótno ze św. Michałem Archaniołem, Patronem naszego miasta z jednej i herbem Mszany Dolnej z drugiej strony, nieśli radni miejscy - Władysław Broczkowski, Andrzej Dudzik i Piotr Cieżak.

 

Loading ....


Uroczystej Eucharystii sprawowanej w intencjach Ojczyzny i Mieszkańców miasta i gminy Mszana Dolna, przewodniczył Ksiądz Jerzy Raźny - proboszcz Parafii św. Michała Archanioła w asyście Księdza Jana Zająca - kapelana leśnego ze Śnieżnicy, a także Księdza Rafała Piórkowskiego- wikariusza od św. Michała i kaznodziei czwartkowej uroczystości.

 

Loading ....

 

Władze samorządowe Starostwa Powiatowego w Limanowej reprezentował Wicestarosta Franciszek Dziedzina, zaś gminne Wójt Bolesław Żaba i Jan Chorągwicki, Przewodniczący Rady Gminy. Gospodarzy - Miasto Mszana Dolna reprezentowali Adam Malec, Przewodniczący Rady Miasta i Burmistrz Tadeusz Filipiak.

 

Loading ....


O piękno liturgii zadbali śpiewacy z Chóru Męskiego przy kościele św. Michała pod batutą Piotra Wójcika - dyrygenta i organisty mszańskiej parafii. W liturgię zaangażowali się również radni i pracownicy instytucji samorządowych - przygotowali czytania biblijne na uroczystą Mszę św. Również kolejne wezwania tzw. modlitwy wiernych zostały przedstawione przez różne grupy społeczne - harcerzy, strażaków, młodzież, służbę liturgiczną i rodziny. Nie zabrakło wśród zebranych mieszkańców Mszany Dolnej w pięknych i barwnych strojach regionalnych.

 

Loading ....


Choć niemiłosierny żar lał się z nieba, nikt z obecnych nie ucierpiał. Młodzi maltańczycy- chłopcy i dziewczęta zadbali o zimną wodę dla spragnionych. Ofiarnie służyli swoją pomocą każdemu, kto by takowej potrzebował. Defilada strażackich oddziałów i Orkiestry Dętej zakończyła uroczyste obchody świętowanej wspólnie przez społeczność Miasta i Gminy Mszana Dolna, 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Matki Bożej Królowej Polski.

Podziękowania dla tych, którzy przygotowali czwartkową uroczystość - o ołtarz, jego przystrojenie, dekorację zadbali pracownicy MOK z dyrektorem Piotrem Armatysem na czele. Za wypożyczenie ozdobnych krzewów dziękujęmy Państwu Zofii i Antoniemu Szlaga z Kasinki Małej.

 

Loading ....

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 889.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/wspolne-modly-o-pomyslnosc-ojczyzny-miasta-i-gminy.html