Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 19.05.2019r. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 Wyjazdówki z Kołem PTTK 

 

Loading ....

Poza popularną akcją „Spotkania w górach“ – w tym roku była to już trzynasta edycja - Koło Terenowe PTTK zorganizowało trzy wycieczki wyjazdowe dla członków i sympatyków Koła. W tym roku dwa wypady związane były z Beskidem Żywieckim -  w czerwcu pełen autokar wyjechał z Mszany na wycieczkę na Wielką Raczę, z kolei w lipcu do ponownego zdobycia zachęcało Pilsko, kto nie był w 2009 roku, miał szansę nadrobić zaległości.

 

Loading ....

Najciekawsza, dwudniowa wyprawa miała miejsce jesienią, we wrześniu organizowana była wycieczka do Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Przygotowania i zapisy rozpoczęły się już wiosną, a plan obejmował zwiedzanie Paczkowa, Javornika w Czechach, wyjście na Śnieżnik oraz zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie.

 

Loading ....

Cała logistyka każdego wyjazdu to zasługa: Magdaleny Antosz, Jana Piekarczyka i Romana Rusnaka. Jako członkowie Zarządu podzielili się zadaniami i każda z osób odpowiadała za jedną wyprawę. Opracowanie tras zwiedzania, długości przejścia, propozycji szlaków, cała logistyka to niejeden wieczór z mapą, komputerem i telefonem, bo konsultacji i załatwień masa. Każdy uczestnik wracał zadowolony, reklamacji nie było.

 

Loading ....

Pogoda sprzyjała, choć wiadomo nie wszystko jest się w stanie przewidzieć z tak dużym wyprzedzeniem. Ale czy słońce, deszcz, czy mgła, liczy się dobre towarzystwo i dobry humor. To czego nie udało się zobaczyć, pozostaje nieodkryte aż do kolejnego wyjazdu, a co się odwlecze… Może następnym razem! Z takim podejściem warto czekać kolejnego sezonu i nowych propozycji, które czekają tylko w kolejce. Gdzie kolejne wyprawy? Zobaczymy za rok!

Loading ....
 

 foto:

P. Filipiec, A. Józefiak-Lewandowska, J. StożekRed.

 

Tekst przeczytany: 779.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/wyjazdowki-z-kolem-pttk.html