Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: środa, 24.04.2019r. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Z roku na rok - rekord! 

 

 

Loading ....

Niewielka górka Potaczkowa, która wnosi się nad Mszaną w stronę Rabki pomieściła w minioną niedzielę 125 turystów! Potaczkowa ma zaledwie 746 m npm, ma również piękne widoki, milenijny krzyż i przebiega tamtędy czarny szlak im. Elfrydy Trybowskiej i Juliana Tolińskiego. To najbardziej charakterystyczne cechy tego wznienienia. Ale pewnie wiedzą o tym, ci którzy pojawili się na pierwszym turystycznym spotkaniu. Możliwości na zdobycie Potaczkowej było wiele: wyjście z Mszany wspomnianym czarnym szlakiem, niektórzy szli od Raby Niżnej, przyjemny jest szlak z Poręby Wielkiej, lub krótkie podejście z Podobina. Lista naszych uczestników skończyła się na 125 wpisie, więc można śmiało stwierdzić, że każde spotkanie zaczyna się od rekordu.

 

Loading ....

Pierwsze w tym sezonie, nie da się ukryć, najbardziej oczekiwane przez członków Koła Terenowego w Mszanie Dolnej. Spotkać się w turystycznym gronie na otwarcie sezonu to przyjemność, tym bardziej gdy wokół sami znajomi, niektórzy w "zdobytej" żółtej koszulce za miniony rok lub innej też "firmowej". Rozmów na temat  tegorocznych planów nie było końca: najbliższe oficjalne otwarcie sezonu na Maciejowej, wycieczki wyjazdowe z Kołem, indywidualne plany... Na zachętę najmłodsi zostali zaproszeni do udziału w konkursie wiedzy turystycznej, który przeprowadziła Ewa Kotarba a pomagał jej radny Jan Stożek, który wydobywał z plecaka bez dna przeróżne nagrody. Dla dzieci nie zabrakło słodyczy, informatorów turystycznych, a każdy uczestnik otrzymał odblaskowy gadżet z logo miasta. Następny szczyt na naszej liście to Jaworzyna Kamienicka – 22 maja. Serdecznie zapaszamy!

 

Loading ....

W najbliższą niedzielę (24.04) na Maciejowej  zaplanowane jest otwarcie sezonu turystycznego w Województwie Małopolskim. Uroczysta inauguracja rozpocznie się mszą św. o godz. 12.00 przy bacówce, a dla najliczniejszego Oddziału PTTK czeka pamiątkowy puchar. Serdecznie zapraszamy!

 

Loading ....

Maj rozpoczyna się równie ciekawie: Gorczański Park Narodowy zaprasza na Festyn Turystyczny 30.04-01.05 na Oberówce w Koninkach, "Odkryj Beskid Wyspowy" 1 maja rusza akcją Tour Mszana Dolna trekking dla odważnych. Zatem – do zobaczenia na turystycznych szlakach!
 
 

 

 

Red.

fot. Piotr Filipiec, Mieczysław Król

 

Tekst przeczytany: 1065.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/z-roku-na-rok-rekord.html