Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 21.05.2019r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2018

Zakochani w teatrze 

 

Loading ....

W Krakowie w dniach od 3 do 8 lipca 2018 r. odbywały się warsztaty teatralne, w których uczestniczyła młodzież z Grupy Projekt Teatr z Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej. Sześć dni wystarczyło, aby pokochać teatr bez pamięci. „Niepodległość – podległość- wolność”  te hasła stały się tematem warsztatów prowadzonych przez panią Paulinę Dziubę - absolwentkę Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu i Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice, miłośniczkę śpiewu i kultury tradycyjnej, a od niedawna również tańca oraz pana Jacka Milczanowskiego - absolwenta PWST w Krakowie, aktora, autora scenariuszy i adaptacji scenicznych, współzałożyciela i Wiceprezesa Zarządu Stowarzyszenia Teatrów Nieinstytucjonalnych STEN.

 

Loading ....

Już pierwszego dnia młodzi ludzie, by zgłębić temat i poznać lepiej historię, zwiedzali podziemia Krakowa. W podróży „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa” towarzyszył  uczestnikom warsztatów aktor i z zamiłowania przewodnik Zbigniew Kozłowski. Trzy godziny spędzone w podziemiach Rynku Głównego dały odpowiedź na wiele pytań i na pewno poszerzyły wiedzę historyczną.

 

Loading ....

Wieczorem wszyscy uczestnicy – po odpowiedniej rozgrzewce i zabawach integracyjnych -  zastanawiali się nad hasłami ujętymi w temacie warsztatów. Już od tego momentu rozpoczęły się przygotowania do pokazu, który miał zamknąć warsztaty. Każdego dnia miłośnicy teatru mieli okazję zmierzyć się ze swoimi ograniczeniami w sferze ruchowo-głosowej pod czujnym okiem pani Pauliny i popracować z panem Jackiem nad ekspresją aktorską.

 

Loading ....

Prócz tej jakże dużej dawki pracy warsztatowej wszyscy mogli podziwiać pracę profesjonalnych aktorów oraz poznawać ciekawe rozwiązania sceniczne podczas prezentacji przedstawień na  Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych  - 31. ULICA. Cały ten czas – pracy warsztatowej, zgłębiania historii, uczenia się myślenia - mówienia – działania – pozostanie w pamięci wszystkich, bo niewątpliwie był to cudowny czas doprawiony atmosferą samego Krakowa.

 

Loading ....

Wyjazd został dofinansowany ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 


Test i zdjęcia: Katarzyna Wasilewska oraz członkowie grupy Projekt Teatr


 

 

Tekst przeczytany: 332.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/zakochani-w-teatrze.html