Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: sobota, 20.10.2018r. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2012

 

Loading ....
Loading ....

Wszystkie siły, ludzkie i mechaniczne "desantowane" zostały przez szefów Przedsiębiorstwa JANDA na remontowany odcinek ul.Spadochroniarzy wzdłuż stadionowego ogrodzenia - z listopadową pogodą żartów nie ma. W każdej chwili aura może się załamać, a śnieg i mrozy mogłyby remontowe plany zniweczyć. Stąd bardzo szybkie tempo robót - korytowanie pod nową podbudowę drogi nie przeszkadzało układaniu nowej kanalizacji burzowej, a ustawianie nowych krawężników odbywało się równolegle z posadowieniem studzienek i kratek kanalizacyjnych w nowej drodze. Cały ten czas po nowej podbudowie z kruszywa i tłucznia jeździł ciężki walec.

Po głębokich wykopach śladu już nie ma, ważne że nowa kanalizacja zgodnie z projektem zbierze wody opadowe z ulic Słonecznej i Spadochroniarzy, a ich nadmiar bezpiecznie odprowadzi do potoka. W tym tygodniu ułożony będzie nowy krawężnik po obu stronach jezdni. To warunek konieczny, by można już było ropzocząć etap przedostatni, czyli układanie i walcowanie warstwy podbudowy pod dwuwarstwową nawierzchnię bitumiczną.

 

Loading ....
Loading ....

Wszystko wskazuje na to, że termin zakończenia robót na ul.Spadochroniarzy znacznie się skróci - już w najbliższą środę ok. godz. 10.oo  na remontowany odcinek ul.Spadochroniarzy wjedzie rozścielacz z gorącym asfaltem. Komunikacja na tym odcinku, ale co bardzo ważne, także i dojazd do domostw na ul.Słonecznej nie będzie możliwy. Zakres bowiem prowadzonych robót przewiduje także nową bitumiczną nakładkę na mostku nad pot. Szklanówka i odcinkach jezdni przed i za mostkiem z którego korzystają mieszkańcy ul.Słonecznej i części ul.Spadochroniarzy.

Prosimy zatem wszystkich zainteresowanych, by tak zaplanowali ewentualne dostawy materiałów w ten rejon i wyjazdy swoimi samochodami, szczególnie tych mieszkających na ul. Słonecznej, by w środę i czwartek (21 i 22 listopada br) obyło się bez wzajemnych pretensji i żalów - poruszanie się samochodami na tym odcinku w godzinach 10.oo-18.oo nie będzie możliwe. Może warto poprosić o zgodę na zaparkowanie swojego pojazdu na te dwa dni dyrektora Firmy Technifleks ? (dawne INCO)

 

Loading ....
Loading ....

Położenie ostatniej warstwy asfaltu kończy remont przewidziany na ten rok - z wiosną wzdłuż stadionowego płotu ułożony będzie nowy chodnik z betonowej kostki, a po stronie przeciwnej (od rz. Mszanka) parkingowa "kieszeń" dla bywalców imprez na stadionie sportowym.

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1200.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/zdazyc-przed-zima-desant-na-ul-spadochroniarzy.html