Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: czwartek, 21.06.2018r. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2010

   W poniedziałek, 17 października rozpoczął się remont ul. inż. Józefa Marka w naszym mieście - jak już informowaliśmy, ogłoszony na roboty przetarg wygrało Przedsiębiorstwo JANDA. Koszt odbudowy tej ważnej ulicy zamyka się kwotą 884 306,94 zł. Co w zamian i za ile będziemy mieć do dyspozycji po zakończeniu robót ? Największą pozycją w kosztorysie robót jest koszt budowy nowego chodnika po obu stronach ulicy - zapłacimy za to 235 771,40 zł, remont nawierzchni pochłonie z kolei 180 202,90 zł. Trzecią "grubą" pozycją są tzw. roboty przygotowawcze - frezowanie nawierzchni, demontaż studzienek ściekowych i rewizyjnych, rozbiórka krawężników i starych chodników, wywóz gruzu itp. roboty - tę część wyceniono na kwotę 102 691,42 zł. Pozostałe etapy robót obejmują m.in. wymianę konstrukcji nawierzchni, wykonanie zatoki parkingowej, kanalizację i oznakowanie. Wymienione roboty wyceniono łącznie na ponad 202 500,00 zł. Wszystkie podane kwoty są kwotami netto.

 

Loading ....


   Ta inwestycja to wspólne dzieło Samorządów Powiatu Limanowskiego i naszego Miasta - starostowie limanowscy Jan Puchała i Franciszek Dziedzina wraz z całym Zarządem uznali, że ta ulica przy której mieści się budynek szkoły ponadgimnazjalnej (dawny i popularny "Ogrodnik"), a także kompleks Boisk ORLIK 2012, nie może dalej być "postrachem" kierowców i utrapieniem przechodniów, którym co chwila fundowano "darmowy prysznic" spod kół wpadających w olbrzymie dziury. Przekonany do słuszności starań miejskiego Samorządu, Zarząd Powiatu, musiał przekonać jeszcze Radę Powiatu - byliśmy pełni obaw, co do decyzji powiatowych rajców, a tu spotkała nas przemiła niespodzianka w postaci pozytywnego głosowania nad wnioskiem Zarządu o przyznaniu pomocy Samorządowi Miasta Mszana Dolna w wysokości 200 tys. zł. Chcieliśmy więcej, ale cieszymy się i z tego - to dowód, kolejny w mijających czterech latach, na bardzo dobrą współpracę z Powiatem.

 

Loading ....

 

   Zapraszmy odwiedzających naszą stronę internetową do śledzenia postępu prac na ul. inż. Józefa Marka - w naszej GALERII (kliknij) będziemy zamieszczać zdjęcia pokazujące postęp robót budowlanych. Mieszkających zaś przy tej ulicy prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, a za wszelakie utrudnienia, których z pewnością nie zabraknie - już dziś, u początku rozpoczętych prac przepraszamy.
 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1102.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/zdazyc-przed-zima.html