Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: środa, 24.04.2019r. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Znowu medale! 

 

Loading ....


Dopiero co wrócił z XXII Mistrzostw Europy w Wędkarstwie Muchowym, które odbywały się miniony weekend w województwie pomorskim w okolicach Słupska. Nie piszemy tego bez przyczyny – Wicemistrz świata z 2014 – Piotr Armatys przywiózł dwa medale do Mszany. Złoto i brąz potwierdziły tylko umiejętności naszego mistrza. Drużynowo zdobyte złoto i brązowy medal indywidualny, to ogromny sukces. Nad przepiękną rzeką Łupawą zawodnicy walczyli w dwudziestupięciu trzygodzinnych turach. Dochodzą do tego długie miesiące przygotowań i treningów, by potem w pełni docenić sukces. A na sukces całej drużyny walczy pięciu zawodników, więc złoto wywalczone jest również dzięki spójności i zgraniu zespołu.

 

Loading ....

W zawodach brało udział 18 drużyn z całego kontynentu, natomiast dla Polaków ceremonia okazała się najprzyjemniejsza. Cieszą również medale indywidualne, gdyż podium zajęło dwóch polskich zawodników, złoto wywalczył Piotr Zieleniak, brąz Piotr Armatys właśnie. Srebro przypadło zawodnikowi z Czech,  który tylko o 4 punkty sektorowe wyprzedził naszego mistrza, a Piotr z kolei w ostatnie turze wyprzedził Hiszpana. Jak podaje biuro zawodów w sumie  złowiono ponad 2 tys. lipieni, które w dobrej kondycji wróciły do wody.

 

Loading ....

 

Nas najbardziej cieszy wynik Piotra Armatysa, czego serdecznie mu gratulujemy! Cieszymy się z jego sukcesów i życzymy kolejnych!

 

 

Zobacz jeszcze materiał z tv28.pl – TUTAJ

 

 

fot. FB XXII European Fly Fishing Championships,
oraz
fot. Tomasz J. Borowiecki

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 892.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/znowu-medale.html