Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 20.03.2018r. Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2012

Zostać przedszkolakiem nie jest aż tak łatwo! Przekonały się o tym dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Janiny Porazińskiej w dniu Pasowania na Przedszkolaka. Po pierwszym miesiącu pobytu w przedszkolu i zdobywaniu nowych doświadczeń, wiedzy i umiejętności nadszedł czas na to, aby nasze maluszki stały się "prawdziwymi" Przedszkolakami. Ta  ważna dla dziecka uroczystość odbyła się w obecności zaproszonych  rodziców. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Małe trzylatki i czterolatki oraz dzieci z grupy starszej już od września przygotowywały się do tej uroczystości. Pilnie uczyły się wierszyków i piosenek, wspólnie tańczyły przy muzyce.

 

Loading ....

Gdy nadszedł dzień pasowania, a było to 25 października, dzielnie przedstawiły swój program artystyczny. Pokazały, że są już prawdziwymi przedszkolakami, nie płakały i nie biegły do rodziców. Do grona przedszkolaków dzieci zostały przyjęte po złożeniu uroczystej przysięgi, która zaczyna się słowami: My maluchy przyrzekamy, co dzień rano mieć buzię roześmianą, nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać, zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować i choć jesteśmy mali, zgodnie bawić się w sali. Starszaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły zachęcając swoją postawą do zdobywania wiedzy by po wakacjach stać się uczniem I klasy. Następnie złożyły ślubowanie – Przyrzekam uroczyście być dobrym i dzielnym starszakiem, dbać o dobre imię swoje i grupy przedszkolnej, swym zachowaniem sprawić radość swoim rodzicom i wychowawcom, bawić się i uczyć tutaj wesoło, czynić świat lepszym, a wkrótce zawołać "Witaj szkoło".

 

Loading ....

Wszystko poszło zgodnie z planem a mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania.W atmosferze radości dyrektor przedszkola Teofila Latoś dokonała uroczystego pasowania przy użyciu "zaczarowanej" kredki. Ta wyjątkowa chwila wzbudziła wiele emocji zarówno u dzieci, wychowawców, jak i zaproszonych rodziców, którzy nie kryli wzruszenia i nie szczędzili braw swoim pociechom. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko z grupy "Krasnale" i 'Dzielne Zuchy" otrzymały pamiątkowe "kredki" i czapki-birety z pamiątkowymi znaczkami oraz słodkie upominki. W radosnych nastrojach dzieci i rodzice wracali do domu, a niezapomniane przeżycia długo zostaną zachowane w pamięci i na fotografiach. Uroczystość pozostawiła miłe i ciepłe wspomnienia... Dzieciom życzymy przyjemnego pobytu w przedszkolu, a rodzicom zadowolenia i satysfakcji. Naszym Przedszkolakom gratulujemy i życzymy wielu radości!

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 907.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://www.mszana-dolna.eu/zostac-przedszkolakiem.html